Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Lohikontti sai uudet toimijat Ravintola Hiekkalahden yrittäjistä Punkaharjulta – "Tänä vuonna ei vapaa-aikaa jää, nyt on panostettava, kun hommaan ryhdyttiin", Taru Kaksonen sanoo

Punkaharjulaisnaiset puuhaavat legendaarisesta ravintolasta perheystävällistä paikkaa jossa viihtyvät kaikki.

Parikkalassa Särkisalmella on ohikulkijoiden huomio viime viikkoina kiinnittynyt Lohikontin ikkunoissa oleviin suuriin ilmoituksiin, joissa kerrotaan legendaarisen ravintolan avautuvan heti remontin jälkeen.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Itä-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Ita-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi