Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Pankki lahjoittaa 20 euron lahjakortin, kun ottaa koronarokotteen – Piikin jälkeen pitsalle tai bensapumpulle

Kuhmon Osuuspankki lahjoittaa ensimmäisen koronarokotuksen ottajille 20 euron arvoisen lahjakortin. Sen voi käyttää esimerkiksi pitsaan tai bensiiniin.

– Kuhmossa alle 40-vuotiaiden aikuisten rokotusosuus on vielä alle 70 prosenttia. Haluamme tällä kannustaa kaikkia ottamaan koronarokotukset, kertoo tiedotteessa Kuhmon Osuuspankin toimitusjohtaja Martti Pulkkinen.

Kajaanin yrittäjät ja kaupunkikeskustayhdistys puolestaan tarjoavat rokotteen ottajille kahvilakupongin.

Paikalliseen kampanjaan on varattu 1 000 rokoteannosta.