Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Savonlinnan kumppanuuspöydissä turhauttaa keskustelun junnaaminen ja rahan vähyys – "Ideat ansaitsevat tulla käsitellyiksi"

Lähidemokratiamallina olevia kumppanuuspöytiä halutaan uudistaa toimivammiksi ja enemmän ihmisiä osallistaviksi.

Savonlinnan lähidemokratiamallina olevia kumppanuuspöytiä aiotaan uudistaa paremmin toimiviksi ja ihmisiä osallistaviksi. Kaupungin elinkeinojaoston linjauksen mukaan muutoksia on tulossa toimenpide-esitysten keräämiseen, päätöksentekoon ja rahoituksen kanavointiin.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Itä-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Ita-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi