Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Savonlinnaan laajentavan Kotileipomo Siiskosen veljekset ovat leipureita jo kolmannessa polvessa – "Ei ihan pienten vastoinkäymisten vuoksi tarvitse panna lappua luukulle"

Yrityksen uusimpia aluevaltauksi ovat Imatra ja Lappeenranta. Uusi kahvilamyymälä avataan Savonlinnassa.

Kun korona sulki ravintolat ja kahvilat kaksi vuotta sitten, Kotileipomo Siiskosen yrittäjät Anttu ja Henri Rautio käyttivät ajan laittamalla kauppakeskus Stellan myymälän ja kahvilan kokonaan uuteen kuosiin.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Itä-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Ita-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi