Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Viskimatka Skotlantiin ja pitkiä lomia Nizzan-kodissa – Sulkavan K-kauppiaat Tiina ja Heikki Kolehmainen jäävät eläkkeelle hyvillä mielin

"Meille tuli yllätyksenä, kun Päivi ja Kari ilmestyivät yksi aamu kauppaan ja kertoivat, että voisivat ruveta tähän yrittäjiksi", Sulkavalla pitkään toiminut kauppiaspari kertoo.

Ihan tavallinen, kiireetön arki on luksusta Tiina ja Heikki Kolehmaiselle, jotka ovat paahtaneet Sulkavan K-Market Wiljamin kauppiaina yli 31 vuotta.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Itä-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Ita-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi