Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Katso kuvat | Tältä näyttää Savonlinnan uusi pääterveysasema, jolle aletaan muuttaa ensi huhtikuussa – Muutto on todella iso urakka

Pääterveysaseman rakentaminen Savonlinnaan on edennyt hienosti kaksi vuotta kestäneen, huolellisen suunnittelun ansiosta. Veikko Karvasen mukaan asiakkaat hyötyvät paljon, kun perusterveydenhuollon ja erikoissairaanhoidon palvelut saadaan tällä tavalla keskitettyä lähekkäin.

Sosterin uuden pääterveysaseman rakentaminen on sujunut hyvin. Savonlinnan keskussairaalaan kylkeen nousee parasta aikaa noin 250 ihmisen työpaikka. Rakennustyöt ovat Sosterin mukaan edenneet ilman takapakkeja hankkeen huolellisen ja pitkään kestäneen suunnittelun ansiosta.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Itä-Savon sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Ita-Savo.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Kouvolansanomat.fi-, Kymensanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi