RSS-syötteet -> klikkaa tästä!
Tekstikoko: A A A
KUKKAPÄÄSSÄ INVESTOIDAAN

Kukkapään lomakylän hotelli-ravintola sijaitsee upealla paikalla Vilkaharjun jatkeena olevalla ranta-alueella.

Kukkapään hotelli-ravintolaa laajennetaan

24.08.2010 18:01

Kukkapää Oy:n lomakeskuksen hotelli-ravintolaa laajennetaan. Poikkeuslupahakemus ja laajennussuunnitelma on ollut jo kunnan valvontalautakunnan tarkasteltavana.

Hotelli-ravintolan tilat tulevat reilusti kolminkertaistumaan. Laajennuksen pohjapinta-ala on liki 350 neliömetriä. Tiloja rakennetaan kahteen tasoon. Rakennuksen julkisivu ja sisäänkäynti tulee tapahtumaan pihalta, kuten nykyisinkin.

– Rakennushankkeen pääsuunnittelijana on toiminut Sulkavalta kotoisin oleva rakennusinsinööri Taisto Hintsanen, joka toimii rakennusprojektin vetäjänä alusta loppuun. Rakennuksen on tavoite valmistua vuoden 2010 loppuun.


Keskustelua aiheesta

Aiheesta ei ole vielä keskustelua



TUOREIMMAT UUTISET

Ilmoitus
Ilmoitus